Teleopieka senioralna

USŁUGA

SENIOR SOS24

Dzięki teleopiece bliscy, którzy nie zawsze mogą być przy swoich rodzicach czy dziadkach, mają gwarancje ich bezpieczeństwa i pewność gotowości profesjonalnej pomocy. TeleAsystent w przypadku niebezpieczeństwa, zagrożenia życia lub zgłoszenia zwykłej potrzeby pomocy medycznej gwarantuje szybką reakcje odpowiednich służb oraz przekazanie informacji opiekunom lub rodzinie.

TeleAsystent 24h w opcji Senior SOS24h to całodobowy, telefoniczny system pozwalający na wezwanie pomocy w nagłych przypadkach, jak również w codziennych potrzebach z zakresu opieki medycznej. Telefoniczny asystent pomaga w rejestracji do lekarza, zamawianiu recept, ostrzega o zagrożeniach i regularnie kontaktuje się w celu sprawdzenia stanu zdrowia i poprawności działania aparatu.

Sytuacje nagłe, zagrożenie życia

W sytuacjach nagłego pogorszenia stanu zdrowia, przewrócenia lub zagrożenia życia, podopieczny dzięki wodoodpornej alarmowej opasce może wezwać pomoc naciskając przycisk alarmowy. W takiej sytuacji nasi konsultacji oddzwaniają do podopiecznego natychmiast, w celu weryfikacji stanu zdrowia i wykluczenia przypadkowego wezwania. W przypadku nieodebrania połączenia przez podopiecznego informowane są wskazane bliskie osoby. Podopieczni mogą również skorzystać z linii alarmowej w przypadku poczucia zagrożenia np. pojawienie się nieznajomej osoby za drzwiami, natarczywych telefonów lub też przy podejrzeniu prób wyłudzeń. Przyciska alarmowy na opasce, którą senior zawsze ma przy sobie pozwala wezwać pomoc w sytuacji nagłej potrzeby i skraca czas oczekiwania na pomoc.

Asystent medyczny na co dzień

Nasi podopieczni mogą również skorzystać z telefonu w celu zgłoszenia potrzeby pomocy w ustaleniu terminu wizyty u lekarza, zamówieniu recepty, sprawdzenia dostępności lub ceny leku. TeleAsystent pomoże seniorowi umówić wizyty zarówno w ramach sieci centrów medycznych Medycyna Polska, grupy CenterMed jak również w ramach kilku tysięcy ośrodków medycznych w całej Polsce. Wraz z pakietem senior otrzymuje prawo do jednej teleporady lekarskiej. Otrzymuje również stałą zniżkę na prywatne wizyty lekarskie (również CITO) oraz zniżkę na badania diagnostyczne.


ZIELONY PRZYCISK NA TELEFONIE
– codzienne wsparcie

Po wyborze zielonego przycisku na klawiaturze telefonu senior zostanie w prosty oraz szybki sposób połączony bezpośrednio z naszym centrum Teleopieki. Numer zielony wykorzystywany jest również przez naszych asystentów i służy do kontaktu z podopiecznymi.

W trakcie rozmowy teleasystent może pomóc podopiecznemu w rejestracji do lekarza, zamawianiu recepty lub też w zakupie środków farmaceutycznych. Numer ten, będzie również wykorzystywany przez naszych teleasystentów do regularnego kontaktu w celu sprawdzenia stanu zdrowia podopiecznego. Teleasystent przedłuża w ten sposób okres samodzielności i niezależności seniorów we własnym domu.

Dziadek z wnukiem
Teleporady dla seniorów

CZERWONY PRZYCISK NA OPASCE
– sytuacje nagłe

W sytuacji zagrożenia możliwość wezwania pomocy powinna być dostępna na wyciągnięcie ręki. Właśnie tak działa przycisk życia umieszczony na opasce. Po jego wciśnięciu zostaje uruchomione czerwone połączenie o najwyższym priorytecie. Gwarantuje to szybką reakcję naszych asystentów oraz niezwłoczne wezwanie pomocy.

Opaska wraz z telefonem działa jak zestaw głośnomówiący co pozwala na prowadzenie rozmowy nawet jeśli podpieczny nie ma telefonu przy sobie - np. stoi na podstawce ładującej. W przypadku braku kontaktu z podopiecznym podczas połączenia z czerwoną linią, postępujemy natychmiastowo zgodnie z procedurą nagłego zagrożenia życia.

STAWIAMY NA SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA
– Teleopieka dla seniorów

Od lat dbamy o zdrowie seniorów. Dzięki teleopiece otaczamy ich opieką również poza murami naszych przychodni. Szereg podziękowań oraz gratulacji, które otrzymujemy od rodzin naszych podopiecznych są najlepszą rekomendacją dla naszej pracy oraz nowoczesnej formy codziennego wsparcia seniorów.

Zobacz jak przycisk życia działa w praktyce!

Teleporady dla seniorów

Korzyści dla podopiecznego

 • Wzmocnienie bezpieczeństwa
 • Obiżenie poczucia zagrożenia oraz stresu
 • Szybka rejestracja telefoniczna do lekarza
 • Teleporada w cenie pakietu
 • Zniżki na usługi medyczne i pakiety diagnostyczne
 • Asystent po służbie zdrowia: przychodnie, apteki
 • Pomoc w zakupie środków farmaceutycznych
 • Darmowe badania lekarskie (w ramach NFZ)
Teleporady dla seniorów

Korzyści dla rodziny

 • Pomoc w opiece nad bliskimi
 • Pomoc w organizowaniu opieki medycznej
 • Obiżenie kosztów opieki medycznej
 • Poczucie spokoju o zdrowie i życie bliskich
 • Spokojniejsza i bardziej efektywna praca zawodowa
Dziadek z wnukiem

SENIOR SOS24h - Teleopieka dla seniorów


 • SOS 24h/365 Stały kontakt i monitoring
 • Asystent po systemie opieki zdrowotnej 24h (przychodnie, apteki, dostępność leków)
 • Zniżki na usługi medyczne z Programem Zdrowia
 • Zniżki na pakiety diagnostyczne z Programem Zdrowia
 • Szybka telefoniczna rejestracja do lekarza na wizyty prywatne oraz w ramach NFZ
 • Prywatna teleporada w cenie abonamentu (jedna na rok w cenie, przydatna w nagłych przypadkach)
49PLN
Zamów
Pielęgniarka

Nasi asystenci

Zespól naszego medycznego contact center ma wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy telefonicznej seniorom oraz pacjentom grupy CenterMed. Znakomicie orientuje się w systemie opieki zdrowotnej w Polsce, na co dzień pomagając tysiącom pacjentów w umawianiu i rezerwacji terminów wizyt lekarskich, zamawianiu recept i ustalaniu terminów badań kontrolnych.

Opiekę senioralna Medycyna Polska przy współpracy z CenterMed ofertuje już od kilku lat. Pod naszą codzienna opieką pozostaje stale ponad tysiąc seniorów w całej Polsce. Oferujemy usługi zarówno w ramach programów społecznych jak również komercyjnie. Nasi podopieczni korzystają z ogólnopolskiej sieci centrów medycznych grupy CenterMed, która zapewnia dostęp do profesjonalnej opieki medycznej w całej Polsce. Grupa CenterMed wspólnie z Medycyna Polska uczestniczyło w wielu wyjazdach studyjnych do Hiszpanii i krajów Skandynawii w celu wymiany doświadczeń i wiedzy w zakresie telemedycyny i teleopieki. Grupa CenterMed jest liderem eZdrowia w Polsce.


Telefon MaxCom MM715 BB SOS

Aparat telefoniczny dla seniorów posiada duże, wyraźne klawisze, kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 1.8 cala i rozdzielczości 160 x 128 pikseli. Wyposażony jest w książkę telefoniczną na 300 pozycji, dedykowany przycisk SOS, funkcję nagrywania dźwięków i funkcję Talking Clip - wypowiadanie numeru przychodzącego lub nazwy (możliwość nagrywania imienia i przypisania do kontaktu). Ponadto, aparat posiada slot kart pamięci microSD, funkcję głośnomówiącą, 7 numerów szybkiego wybierania, możliwość ustawienia kontaktów TOP5 oraz możliwość powiększenia czcionki Menu. Do dyspozycji jest również radio i latarka.

Opaska alarmowa dla seniora

Główną zaletą telefonu dla seniora z opaską SOS jest przycisk alarmowy dla osób starszych, który daje możliwość wywołania alarmu i automatycznego połączenia na wprowadzony wcześniej numer telefonu. Przy wdrożeniu usługi SENIOR SOS24 telefon zostanie skonfigurowany przez nas, a wciśnięcie przycisku alarmowego uruchomi połączenia z naszą czerwona linią ratunkową.

Masz wybór - korzystaj z dotychczasowego numeru lub zamów nowy

Podopieczny sam decyduje, czy chce otrzymać od nas nowy, dedykowany numer telefonu, służący jedynie do obsługi teleasystenta, czy woli ze swojej karty SIM, którą przełożymy podczas instalacji usługi.

Zachęcamy do zakupu telefonu dla seniora z opaską z przyciskiem alarmowym wraz z kartą SIM. W tym przypadku abonament teleofniczny opłacamy na 12 miesiecy z góry co daje gwarancję dostępności usługi.

Telefon MAXCOM

Spotkanie w placówce

Masz wątpliwości? Zamów spotkanie i zobacz jak
w praktyce działa teleopieka.

Nasi specjaliści przedstawią działanie produktu
oraz odpowiedzą na wszystkie pytania.

Telefon z opaską

Wybierz tę opcję jeśli chcesz korzystać z własnej karty SIM. W wybranej przychodni podpiszesz umowę oraz odbierzesz opaskę wraz z telefonem.

399 PLN ( z VAT)
 • Karta SIM we własnym zakresie
 • Abonament telefoniczny we własnym zakresie
 • Instalacja i szkolenie gratis
 • Teleopieka SENIOR SOS24 - 49 pln/mc
Wybierz gdzie chcesz podpisać umowę
i odebrać pakiet